“SAĞLIKLI YAŞAM VE HAREKET YILI” DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı Programı kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmiş olup bu çerçevede Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce 03.08.2014 Pazar günü Göreme Bağlıdere Vadisinde saat 08:30′da başlayacak bir doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir. Araçlar yürüyüş günü saat 08:00′da Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden hareket edecektir. Yürüyüşümüze tüm personelimiz ve halkımız davetlidir.

BAYRAMDA ÇOK ZİYARET, AZ ZİYAFET!

Yeterli ve dengeli beslenme hayatın her döneminde önemli olduğu gibi Ramazan Bayramında da büyük önem taşımaktadır.  (Devamı..)

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜMÜZ Dr. MAHMUT AYDIN’DAN BAYRAM MESAJI

    Bayramlar, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.Yetimlerin, öksüzlerin, gariplerin, güçsüzlerin, darda kalmışların güldüğü, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin sıklaştığı bayramlarda millet bağımız sağlamlaşır. Sevgi, birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygusu bayramlarda artar.

    Her türlü şartlarda özveri ve sabırla çalışan tüm sağlık çalışanlarının ve sevdiklerinin Mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyor, bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri , bütün haneleri; Gazze başta olmak üzere gerek islam dünyasında gerekse tüm dünyada yaşanan acı ve sıkıntıların son bulmasını; huzur barış ve kardeşliğin hakim olmasını  temenni ediyorum.

KKKA ALT YAZILI TV SPOTU

KKKA hastalığı konusunda halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan alt yazılı TV spotuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

AİLE HEKİMLERİ VE AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI AĞUSTOS AYI HASTANE NÖBET LİSTESİ

2014 Yılı Ağustos Ayı içerisinde İlimiz Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi ve Kozaklı Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Hastanesinde nöbet tutacak Aile Hekimleri ile Aile Sağlığı Elemanları Listeleri aşağıda belirtilmiş olup, ilanen tebliğ niteliğindedir.

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ

ÜRGÜP DEVLET HASTANESİ

KOZAKLI FTR

 

AŞIRI SICAKLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

Aşırı sıcaklar çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Normalde terleme ile vücut ısısı dengede tutulmaya çalışılır. Ancak aşırı sıcaklarda sadece terleyerek vücut ısısı dengede tutulamaz. Yaşlılar, bebekler ve kronik hastalığı olanlardaterleme mekanizması ile vücut ısısının (Devamı..)

SU NUMUNE ANALİZİ

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle, Halk Sağlığı Laboratuvarımıza analiz için gönderilen su numunelerinin analizlerinde bir aksama olmaması ve çalışmalarda sıkışıklığa sebep vermemek için bölgenizden alacağınız her türlü suların Kontrol İzleme (Mikrobiyolojik ve Kimyasal Analizi) ile Denetim İzleme (Mikrobiyolojik Analizi) için alınan su numunelerinden, acil vakalar hariç, olmak üzere (Zehirlenme veya Salgın Hastalık vb.) diğer rutin numune alımlarında ise en geç Halk Sağlığı Laboratuvarımıza 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmektedir.

123...Son »