01-07 EKİM EMZİRME HAFTASI

 

EMZİRMENİN KORUNMASI, ÖZENDİRİLMESİ VE DESTEKLENMESİ

 NEDEN EMZİRME BU KADAR ÖNEMLİ?

Gelecek yıllar için sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmek her zaman düşünülen ve amaçlanan bir ilke olmuştur. Bunun sağlanabilmesi ve bebeklerin sağlıklı büyüyüp gelişebilmeleri için en ideal beslenme yönteminin ise emzirme olduğu bilinen bir gerçektir. Anne sütü ile beslenmek her bebeğin, bebeğini emzirmek ise her annenin hakkıdır. (Devamı..)

KANSER TARAMALARI HIZ KAZANDI

Kanserin artan önemi ve maliyeti, kanserin önlenmesi erken tanı ve tarama faaliyetlerini ön plana çıkartmaktadır. Kanser Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan Ulusal Tarama Standartları doğrultusunda yapılan toplum tabanlı tarama programlarıyla meme,serviks,kolorektal kanserler gibi taranabilen kanserlerde erken dönemde tanı konulabilmesi amaçlanmaktadır. (Devamı..)

OKULLARDA “KAHVALTIMI YAPTIM MEYVEM ÇANTAMDA” ETKİNLİĞİ

Sağlık Bakanlığımız Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığınca Yürütülmekte Olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında (Devamı..)

TÜM SAĞLIK PERSONELLERİNE DUYURULUR

Ülkemiz için önemli bir halk sağlığı sorunu olan obezitenin önlenmesi ve kontrolü amacıyla Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığınca yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlık personellerimizin fiziksel aktivite ve spora teşviki amacıyla ; (Devamı..)

AİLE HEKİMLERİ VE AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI EKİM AYI HASTANE NÖBET LİSTESİ

2014 Yılı EKİM Ayı içerisinde İlimiz Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi ve Kozaklı Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Hastanesinde nöbet tutacak Aile Hekimleri ile Aile Sağlığı Elemanları Listeleri aşağıda belirtilmiş olup, ilanen tebliğ niteliğindedir.

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ

ÜRGÜP DEVLET HASTANESİ

KOZAKLI FİZİK TEDAVİ HASTANESİ

OKUL ÇAĞI ÇOCUKLARINDA BESLENME

AKILLI ÇOCUKLAR GÜNE KAHVALTIYLA BAŞLAR!

Okulların açılmasıyla  çocukların beslenmesi ve kahvaltı yapmaları bir kat daha önem kazanmıştır.Okul çağı, çocukların toplum yaşamına ilk kez bilinçli olarak girdiği bir dönemdir. Bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürdürülmektedir. Çocukların yeterli ve dengeli beslenebilmesi için çocuğun güne kahvaltıyla başlaması büyük önem taşır. Kahvaltı günün en uzun açlığı olan gece açlığını takip etmesi nedeniyle biten enerjinin tekrar alınabilmesini sağlayan en önemli öğündür. (Devamı..)

Biyosidal Ürün Uygulamalarında Mesul Müdürlük Eğitimi

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında

17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya Porto Bello Hotel’de “Biyosidal Ürün Uygulamalarında Mesul Müdürlük Eğitimi” düzenlenecektir.

Biyosidal Ürünlerin Kullanım Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’in 8’inci maddesi gereği söz konusu eğitime hekim, veteriner hekim, eczacı, kimyager, mühendis (kimya, ziraat, çevre, gıda, su ürünleri, tütün (Devamı..)

123...Son »