KKKA ALT YAZILI TV SPOTU

KKKA hastalığı konusunda halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan alt yazılı TV spotuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

AİLE HEKİMLERİ VE AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARI AĞUSTOS AYI HASTANE NÖBET LİSTESİ

2014 Yılı Ağustos Ayı içerisinde İlimiz Nevşehir Devlet Hastanesi, Ürgüp Devlet Hastanesi ve Kozaklı Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Hastanesinde nöbet tutacak Aile Hekimleri ile Aile Sağlığı Elemanları Listeleri aşağıda belirtilmiş olup, ilanen tebliğ niteliğindedir.

NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİ

ÜRGÜP DEVLET HASTANESİ

KOZAKLI FTR

 

AŞIRI SICAKLARDA ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

Aşırı sıcaklar çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Normalde terleme ile vücut ısısı dengede tutulmaya çalışılır. Ancak aşırı sıcaklarda sadece terleyerek vücut ısısı dengede tutulamaz. Yaşlılar, bebekler ve kronik hastalığı olanlardaterleme mekanizması ile vücut ısısının (Devamı..)

SU NUMUNE ANALİZİ

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle, Halk Sağlığı Laboratuvarımıza analiz için gönderilen su numunelerinin analizlerinde bir aksama olmaması ve çalışmalarda sıkışıklığa sebep vermemek için bölgenizden alacağınız her türlü suların Kontrol İzleme (Mikrobiyolojik ve Kimyasal Analizi) ile Denetim İzleme (Mikrobiyolojik Analizi) için alınan su numunelerinden, acil vakalar hariç, olmak üzere (Zehirlenme veya Salgın Hastalık vb.) diğer rutin numune alımlarında ise en geç Halk Sağlığı Laboratuvarımıza 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmektedir.

2014 YILI HAZİRAN AYI PERFORMANS İTİRAZ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Nevşehir İli Aile Hekimliği 2014 HAZİRAN ayı Performans İtiraz Değerlendirme Komisyon
Karar Raporu Aşağıdaki tablo ekindedir. (Devamı..)

RAMAZAN AYINDA BESLENME

bakanlık ramazan

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı sıcak yaz günlerine rastlamıştır. Bu nedenle oruç tutanların sağlıklarına daha fazla önem vermeleri, iftar ve sahur menüleri konusunda daha dikkatli olmaları, ayrıca özel durumları olan bireylerin oruç tutmamaları gerekmektedir. Oruç tutmaları sağlık açısından sakıncalı olan başlıca gruplar şu şekilde sıralanabilir:

(Devamı..)

KIRIM KONGO KANAMALI ATEŞİ TV SPOTU

VİDEOYU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

123...Son »