Ebola Virüs Hastalığı Vaka Yönetimi (Bilim Kurulu Çalışması)

Ebola Virüs Hastalığı ile ilgili halen Nijerya, Liberya, Gine ve Sierra Leone olmak üzere bazı Batı Afrika ülkelerinde salgınlar yaşanmaya devam etmektedir. Ülkemizde bugün itibariyle herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Ancak hastalığın görüldüğü bölge ile ticari ilişkilerimiz ve seyahatin olması sebebi ile ülkemizde vaka görülmesi ihtimaline karşın hazırlıklı olunmalıdır. Bu kapsamda şüpheli vakaların ekteki tanımlamalara göre takiplerinin yapılması, vakalara yaklaşımda gerekli tedbirlerin alınması ve şüpheli vakalardan uygun numunelerin alınarak tanı için referans labaratuvara uygun şartlarda gönderilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili Ebola Virüs Hastalığı Vaka Yönetimi (Bilim Kurulu Çalışması) na BURADAN ulaşabilirsiniz.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Uygulama Daire Başkanlığının Yazısı

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Uygulama Daire Başkanlığının Müdürlüğümüze yazmış olduğu ZMSS konulu 12.08.2014 tarih ve 045.01 sayılı yazısına  BURADAN ulaşabilirsiniz.

TEMMUZ PERFORMANS İTİRAZ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

Nevşehir İli Aile Hekimliği 2014 TEMMUZ ayı Performans İtiraz Değerlendirme Komisyon
Karar Raporu Aşağıdaki tablo ekindedir. (Devamı..)

YAZ AYLARINDA DİYABETLİ BİREYLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

Diyabetli ve diyabet açısından risk altındaki hastalara yapılması gereken ilk öneri başlıca sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizden oluşan yaşam tarzı değişikliğidir.  Bununla birlikte bu hastaların özellikle yaz ayları boyunca daha dikkatli davranmaları gerekir. (Devamı..)

BAĞLIDERE VADİSİ BÜYÜLEDİ

Sağlık Bakanlığımızca Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında ilan edilen 2014 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı kapsamında Nevşehir Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen ”Din Adamları, İmamlar Ve cami Cemaati ile Yürüyoruz’ konulu etkinliğimize bu ay  Bağlıdere Vadisi  ev sahipliği yaptı. (Devamı..)

BAYRAMDA ÇOK ZİYARET, AZ ZİYAFET!

Yeterli ve dengeli beslenme hayatın her döneminde önemli olduğu gibi Ramazan Bayramında da büyük önem taşımaktadır.  (Devamı..)

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜMÜZ Dr. MAHMUT AYDIN’DAN BAYRAM MESAJI

    Bayramlar, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.Yetimlerin, öksüzlerin, gariplerin, güçsüzlerin, darda kalmışların güldüğü, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin sıklaştığı bayramlarda millet bağımız sağlamlaşır. Sevgi, birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygusu bayramlarda artar.

    Her türlü şartlarda özveri ve sabırla çalışan tüm sağlık çalışanlarının ve sevdiklerinin Mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyor, bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri , bütün haneleri; Gazze başta olmak üzere gerek islam dünyasında gerekse tüm dünyada yaşanan acı ve sıkıntıların son bulmasını; huzur barış ve kardeşliğin hakim olmasını  temenni ediyorum.

123...Son »