9.Avrupa Aşı Haftası

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi tarafından düzenlenecek olan  “ 9.Avrupa Aşı Haftası” etkinliği  22  – 26 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenecektir. Sağlık Bakanlığı’nca ülkemizin de katılması uygun görülmüştür. (Devamı..)

Aile Hekimliği Birimlerinin Denetimleri Hakkında

2014 Yılı 1. Dönem, Aile Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği Birimi ile Gruplandırılmış Aile Hekimliği Birimlerinin Denetimleri yapılacaktır. Liste ve Valilik Oluru aşağıdadır.

2014 YILI AHB DENETİM PROGRAMI

VALİLİK OLURU

 

SAĞLIKLI GENÇ NESİLLER PROJESİ

Son yıllarda büyük bir sağlık problemi haline gelen obezitenin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek ve gelecek nesillerin sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak, fiziksel aktiviteyi yaşam tarzı haline getirmek amacıyla; Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mahmut AYDIN, Mdr.Yrd.Dr.Yücel ŞAL, Şube Müdürü Dr.Fethinaz ÖZTÜRK, Psikolog Naim SEZENER, birim çalışanlar (Devamı..)

AVANOS TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ 1-7 NİSAN KANSER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Avanos Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu Hekimi Dr. Burcu ŞANLISOY, Dr. Adnan KAKİLLİ ve Kanser Biriminde görevli Hemşire Sema UYAN, Ebe Hürü ADA tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde Avanos İlçe meydanında halkımızda farkındalık oluşturmak amacıyla stant açılarak halka kanser konulu el broşürleri ve afişler dağıtılmıştır. Ayrıca Kanser taramaları, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezinin (KETEM) hizmetleri, Kanser, Kanserde erken teşhisin önemi hakkında halka bilgi vermişlerdir.

“Sağlık personeli ve Halk Elele Kanser Sana Güle Güle” (Devamı..)

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığınca yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı”kapsamında toplumun; Fiziksel Aktivitenin Sağlık Üzerine Etkileri konusunda farkındalığını artırmak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile İlimiz Göreme Bağıldere Vadisinde 20.04.2014 Pazar günü Saat:10:00’da başlayacak, İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışanları ve halkın katılımının olacağı doğa yürüyüşü düzenlenecektir. Yürüyüş için katılımcıları taşıyacak araçlar yürüyüş sabahı Saat:09:30’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden hareket edecektir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI OBEZİTE YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİLİDİ

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Proğramı” kapsamında kurulan “Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu” kararı gereğince gerçekleştirilecek faaliyetler dahilinde;Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü personellerine, Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi Obezite Diyabet (Devamı..)

EKMEK İSRAFI

Ekmek; Tarih boyunca insanoğlunun en çok ürettiği ve tükettiği gıda ürünü olan ekmek, temel besin kaynaklarımızdan biridir. Doyurucu ve ekonomik olması nedeniyle vücudumuzun ihtiyaç duyduğu günlük besin değerlerinin birçoğunu ekmekten karşılarız. (Devamı..)

123...Son »